web analytics

Özlemle Arıyoruz

 

tarihiblog.com ailesi olarak bilinen bir sözle yazımıza başlamak isteriz  : Önemli olan sizin  Tanrıya inanıp inanmamanız değil , Tanrı’nın size  inanıp inanmadığıdır. Siz de takdir edip sonuç çıkartırsınız ki  ,  Allah , Mustafa Kemal’e ve Türk Milleti’ne inanmış , ve bu millete tek dişi kalmış canavar olan emperyalist , batıcı , sömürgeciye karşı muzaffer olma gücünü armağan etmiştir.

 

Değerli tarihiblog okuyucuları ,

 

Bazı insanlar vardır, girdikleri mekânı aydınlatırlar ve size hayat verirler. Bazı insanlar vardır onlarsa ülkelerinin geleceklerine yön verirler. Her iki durumda da bizlere hayat veren bu güzellikteki insanların yokluklarını  özlersiniz. Bu özlenen insanlardan birisi de Mustafa Kemal Atatürk’tür. O , bu ülkeye ” Bağımsızlık benim karakterimdir ! ” diyerek varlığını Türk Milleti’nin varlığı ile bütünleştirmiş idi  ;  yeni bir vatan , yeni bir ekonomi ,içte ve dışta hürriyetperver güçlü bir Türkiye ‘yi kurmayı başarmış dünyada ender görülen yeniden  inşa edici , nitelikli ve farklı özelliklere sahip özel bir insandı. Bu gün Sevgili Atamızın aramızdan ebediyete intikal edişinin 73. yıldönümünde milleti adına derin hüzün içindeyiz.

 

İçinde yaşadığımız bu kaos dolu küresel dünyada ulus devletler aleyhine genişleyen bir yapılanma ile karşı karşıyayız. 1990 sonrası Sovyetler Birliği’nin yıkılmasından sonra gezegenimiz yeniden şekillenmeye , ortaya çıkan boşluklara yerleşmeye çalışan ulus ötesi şirketler ve onların hempaları askerî ve idarî mekanizmaları ile ULUS devletleri baskı altına almaya başlamıştır. İçeride ve dışarıda Üniter , Bağımsız Cumhuriyet Türkiyesi’ne karşı oluşturulmaya çalışılan Neo Osmanlı çığlıkları ,  ulus devletleri tasfiye süreci içine sokan hamlelerini pervasızca sergilemektedir. . Yaşanan gelişmeler ışığında   , Mustafa Kemal Atatürk’ün İstiklâl Harbi sonrası giriştiği çağdaşlaşma hamlesini yarıda bırakmak isteyen emperyalist güçlere karşı bu gün hepimiz burada Mustafa Kemal Atatürk ‘ümüzü bir kez daha saygıyla anmak , o’nun yanında olduğumuzu söylemek istiyoruz.

[vsw id=”QgQY0FpXqm4″ source=”youtube” width=”575″ height=”344″ autoplay=”yes”]

 

Askerlikte bir kural vardır : Bir yere ne kadar çok yığınak yaparsanız yapın , yine de az gelecektir.  bu vatanın her bir evlâdı , YURTTAŞ – VATANDAŞ olma bilincine erişmiş her bir ruhu ” hattı müdafaa yoktur , sathı müdafaa vardır . O satıh bütün vatandır ” şiarına uygun olarak  saflarını Türkiye Cumhuriyeti’nin  ” ilelebet payidar kalması için ” belirginleştirmesi ,  acilen sıklaştırması gerekmektedir.

 

Sahne Işıkçıları spotlarını Mustafa Kemal ‘in önderliğinde başarılan ve Türk Milleti’nin kanla , irfanla kurduğu üniter, bağımsız , temeli yüksek Türk kültürüne dayalı cumhuriyetimizin yerine  Tanzimatçı , Islahatçı ,Reformcu ve fakat illâ da Batıcı bir anlayışa mahkûm olmuş bir Türkiye’yi , Mustafa Kemal Atatürksüz bir Türkiye’yi ve içi boşaltılmış bir cumhuriyeti yaratmaya çalışmaktadırlar. Bu yüzden vatan çocuklarına webdetarih ailesi  adına seslenmek isteriz  ki : Sevgili gençler çok çalışınız . Atatürk’ümüzün de dediği gibi ” Fikri hür, irfanı hür, Vicdanı hür ” nesiller olarak çok gayret ediniz . PArolanız : VATAN , İşaretiniz : NAMUS olsun.

 

Sevgili Dostlar ,

 

Ebediyete akıp giden her senede Atatürk ‘ü hep özlemle anıyoruz, arıyoruz .  Yaşamaya devam ettikçe , bu gök kubbe altında her nefes alışımızda derin bir özlem içerisinde de olacağız . Vatan devam ettikçe , neslimiz devam ettikçe ant olsun , şart olsun  hep Mustafa Kemalle birlikteyiz.  Şurası unutulmamalıdır ki bu millet , kendisine hizmet edeni hiç bir zaman unutmamış , unutturmamış ve bundan sonra da unutturmayacaktır.

 

Bu gün 10 Kasım . Sevgili Atamızın aramızdan ayrılışının 73. yıldönümü.  Mustafa Kemal Paşamıza ve bu vatan için  şehit  düşmüş Türk askerlerine   Cumhuriyet öğretmenleri ve Bağımsız Türkiye Cumhuriyeti’ne yürekten inanmış tüm vatanperverleri adına  , Allah’tan rahmet diliyor aziz hatıraları önünde bir kez daha saygıyla eğiliyoruz.

 

Saygılarımızla…

 

About the author: admin

Meslek hayatına devam ediyor. Şu sıralar kitap okumaktan başka bir şey yaptığı yok , Photoshop ve Adobe serisinin programları ile ilgilenmekte ancak anlamıyor.Bilişim dünyasından kopamasa da " bu kadar dijital nereye kadar ağbi ? " diyecek kadar protest bir tavra sahip.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir