web analytics

Diriliş

 

  ÖNEMLİ OLAN SİZİN TANRIYA İNANIP İNANMAMANIZ DEĞİL,  TANRI’NIN SİZE İNANIP İNANMADIĞIDIR.  Siz de takdir edip sonuç çıkartırsınız ki , Yüce Allah, Mustafa Kemal’e ve Türk Milleti’ne inanmış , bu millete tek dişi kalmış canavar olan emperyalist, batıcı, sömürgeciye karşı muzaffer olma gücünü armağan etmiştir.

Bazı insanlar vardır, girdikleri mekanı aydınlatır ve size hayat verirler. Bazı insanlar vardır ki onlarsa ülkelerinin geleceklerine yön verirler. Her iki durumda bizlere hayat ışığı veren bu güzellikteki insanların yokluklarını hissedersiniz. Bunlardan birisi de Gazi Mustafa Kemal Atatürk’tür. O , bu ülkeye “ Bağımsızlık benim karakterimdir ! “ diyerek varlığını Türk Milletinin varlığı ile bütünleştirmiş idi. Yeni bir vatan, yeni bir ekonomi , içte ve dışta hürriyetperver güçlü bir Türkiye’yi kurmayı başarmış , dünyada ender görülen , yeniden inşa edici , nitelikli ve farklı özelliklere sahip özel bir insandı.   Bugün Sevgili Atamızın , aramızdan ebediyete intikal edişinin 76. Yıldönümünde milleti adına derin hüznü içindeyiz.

  İngiliz ve Fransızların Haçlı oyunları ile Osmanlı İmparatorluğunu 28 parçaya böldükleri büyük bir milletin , küllerinden doğuşunun 83. Senei devriyesini geçtiğimiz günlerde büyük bir coşku ile kutladık.

                    After Effect proje dosyası Maxim Paramakov’a aittir. 

Sevgili Dostlar !

Hiçbir ağaç köksüz değildir. Tarihteki tüm Türk Devletleri de öyle.. Türk Milleti , büyük bir millettir. Binlerce yıllık bir maziyi kucaklayarak, tarihe damgasını vuran 16 devleti geride bırakarak, Türkiye Cumhuriyeti’ne ulaşır. Bir başka deyişle “ Türk Devleti” bundan 91.  Yıl önce kurulmamıştır. Bilakis , bundan 91 yıl önce , binlerce yıllık mazisi olan bir millet , “ ŞARK CEPHESİ” NE GÖZ KOYAN DÖNEMİN emperyalist devletleri tarafından tümden yok edilmek istenmiştir.  İşte o günlerde , tüm yurt sathında düşmana karşı , büyük bir mücadele verilmiştir. Dönemin Türk subayları , Türk Milleti ile el ele verip Gazi’nin önderliğinde “ MİLLΔ bir “DİRENİŞ” i hayata geçirmeyi başarmışlardır.

Milli Mücadelenin ardından 29 Ekim 1923’te yeni bir devlet kuruldu . İşte kurulan bu yeni Türk Devleti’nin mazisi, M.Ö. 220’lere kadar dayanmaktadır.

Adı da Türkiye Cumhuriyeti’dir.

Yapılan araştırmalar Türkler’in tarih boyunca 180’e yakın devlet kurduğunu göstermektedir. Araştırmalar devam ettikçe bu sayının artması ve bu devletler hakkındaki bilgilerin kesinlik kazanması beklenmektedir.

Tarih boyunca yaşamış Türk devletlerinin yaşadıkları dönemlere ve bölgelere bakıldığında , Japon Denizinden Adriyatik Denizine kadar uzanan geniş toprakların “ TÜRK DÜNYASI” olarak kabul edilmesi gerektiği anlaşılmaktadır.

Özetle, Türklerin şanlı geçmişi ile muzaffer gelecekleri arasındaki bağı kopartmak isteyen Vatikan’ın yüzlerce yıllık oyununa son vermek adına : yıldönümü kutlamalarında DÜZELTME YAPMAK ŞARTTIR !

Artık Cumhuriyet Bayramlarında sadece Gazi Mustafa Kemal Ataürk’ün adını değil, tarihte yaşayan tüm Atatürklerin adını da , onunki ile birlikte anmak gerekir.

Bundan böyle , 29 Ekimlerde Oğuz Kağan ( Mete ) Atatürk’ün , Alparslan ATATÜRK’ün de , Osman Gazi ATATÜRK’ün de adlarını anmak en doğru , en akılcı ve de en hakkaniyetli olacaktır.

 

DEĞERLİ DOSTLAR !

Mustafa Kemal Atatürk’ümüzün aramızdan ayrılışının 76. Yıldönümü için burada toplanmış bulunuyoruz. Gazi zor koşullar altında TÜRK –ÇEKİRDEK – DEVLETİ’ni yedi düveli muntazaman izlediği ve de doğru analizleri yaptığı ölçüde kurmuştur. Bundan 2600 yıl önce yaşamış Çinli düşünür Lao Tse, bu tür durumlar için şöyle der : BİR OLAYI OLMADAN ÖNCE ÖNLEMEK VE DÜZENİ KARGAŞA ÇIKMADAN KORUMAK GEREKİR..

Gazi Mustafa Kemal , doğanın iletişim dili olan Matematik dilini kullanmıştır.

NAMIK KEMAL bir şiirinde şöyle der :

VATANIN BAĞRINA DÜŞMAN DAYAMIŞ HANÇERİNİ

YOK MUDUR KURTARACAK BAHTI KARA MADERİNİ ?

GAZİ’NİN VERDİĞİ YANIT İSE :

VATANIN BAĞRINA DÜŞMAN DAYASIN HANÇERİNİ

BULUNUR KURTARACAK BAHTI KARA MADERİNİ

Sözün Özü : Namık Kemal’in dizelerine cevap veren Mustafa Kemal , aynı dönemde yaşamamışlardır. Dede – torun gibidirler.  Namık Kemal’in dizelerinde seslendirdiği “ KURTARICI “  o ölmeden çok kısa süre önce dünyaya gelmiştir. Gazi’nin doğduğu büyüdüğü iklim, Namık Kemal’in dizelerinde seslendirilen “kurtarıcı” nın arandığı bir iklimdir.

AYNI DİLİ KONUŞANLAR DEĞİL , AYNI DUYGULARI PAYLAŞANLAR İYİ ANLAŞIRLAR !!!

ÖZETLE :

Atatürk ,

  • Türk İstiklâl Savaşını başarıya ulaşmasını sağlayacak plânlamayı yapmıştır.
  • Osmanlı İmparatorluğunu oluşturan aslî unsur Türklerin ve diğer etnik unsurların yok edilmesini ve soykırıma uğratılmasını engellemiştir.
  • İslâm’ı sadece Mekke ve Medine’ye hapsedecek makro operasyonu çökertmiştir.
  • Osmanlı’yı yani Türkleri ve İslam-ı yok etme ve Anadolu’ya yerleşme planlarını iptal etmiştir.
  • Batıyı kendi silahları ile kendi yöntemleri ile vurabileceklerini göstermiştir.
  • Gerçek İslam’ın (İngiliz ve Siyon eli değmemiş İslam’ın) nasıl bir güç olduğunu somut olarak ortaya koymuştur.
    Şarkta bir zihniyet devrimi planlamış ve kısmen de başarmıştır.
    Şarkta medeniyet tasavvurunu ve bilincini yeniden uyandırmıştır.

Namık Kemal ile aynı  dönemde yaşamamış olsalar da Mustafa Kemal Atatürk, vatan şairi Namık Kemal ile aynı duyguları paylaşmış , bahtı kara maderi kurtaran ÖNDER olmuştur.

Yani ?

Kemal’in biri şiirini yazımış , diğer Kemal ise vatanı kurtarmıştır. Olaya bir de Çanakkale Cephesinden bakmak elzemdir. Mustafa Kemal zaten Çanakkale’de şehit düşmüştür. Koynundaki saat onu kurtarmıştır. Allah onu korumuş , kurtaracak vatan var diye bekletmiştir.

Yani ?

SİNERJİ TUTMASI ! .. AY IŞIĞI ÇARPMASI !…

AYNI DİLİ KONUŞMAK YETMEZ , AYNI DUYGULARI DA PAYLAŞMAK GEREKİR !..

 

Ebediyete akıp giden her senede Atatürk’ü hep özlemle anıyoruz , arıyoruz. Yaşamaya devam ettikçe, neslimiz devam ettikçe ant olsun, şart olsun hep Mustafa Kemalle birlikteyiz.

Doğanın iletişim dili Matematik’e göre Atatürk ölmedi !

MİLYONDA 1 ‘ İZ .

ATATÜRK TÜRKİYESİ’NE İNANAN MİLYONLARDAN 1 ‘ SİYİZ !

10 KASIM ‘ DA HEPİMİZ ATATÜRK’ÜZ ! …

 

ilk düzenleme tarihi : 10 kasım 2014

 Teşekkürler http://ultra-turkler.blogspot.com.tr/

 Kaynak:www.ultratürkler.blogspot.com (milyonda 1’iz) imece :))

 

About the author: admin

Meslek hayatına devam ediyor. Şu sıralar kitap okumaktan başka bir şey yaptığı yok , Photoshop ve Adobe serisinin programları ile ilgilenmekte ancak anlamıyor.Bilişim dünyasından kopamasa da " bu kadar dijital nereye kadar ağbi ? " diyecek kadar protest bir tavra sahip.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir