web analytics

18 Mart Çanakkale Deniz Savaşları

 

canakkale-zaferiTürk Ulusu ve onun bağrından çıkan Anadolu’nun aydınlık yüzlü evlatları , vatanına ve namusuna uzanmış namahrem eli kırmak için Çanakkale’ye koşmuş dedelerinin ruhuna bir nebze dokunabilmek adına  bu gün buradadır.  Hazır bulunduğunuz için sizlere tüm şehitlerimiz adına teşekkür ederiz.

 

Bizim bu günkü vatanseverliğimiz Çanakkale’de yurt savunan ,  etten kale haline gelen ve o gördüğümüz muazzam şehitliği dolduran muhterem insanlar sayesinde olmuştur.  Her ulusun tarihinde Çanakkale gibi büyük zaferler görülmez.  Çanakkale’de yaşanılan dünya tarihinde tüm ulusların imrenebileceği ,
altın sayfalarla yazılmış bir direniştir. Bu günkü vatanımızda bağımsız yaşayabiliyorsak eğer bunun bedelinin önce Çanakkale’de sonrada İstiklâl Savaşımızda ödendiği gerçeğini sürekli haykırmamız gerekmektedir.

 

[vsw id=”Guf5mK0JN9M” source=”youtube” width=”600″ height=”344″ autoplay=”no”]

 

Değerli vatanseverler ,

 

Tarihbilim , Karl Marx’ın saptadığı gibi tüm bilimlerin anasıdır , kaynağıdır. Türkiyemizde her kişi her şeyi bilir , bir de üstelik tarih bilimini bilir.

 

18 Mart 1915 ÇANAKKALE BOĞAZI SAVAŞI , ancak bir kitap kapsamında yazılabilir. 18 Mart Çanakkale Boğazı Savaşı , 1933’ten itibaren unutulmuştur. Lütfen söyleyiniz bana , 1918 ‘de İstanbul’da kurulan 18 Mart Çanakkale Boğazı Savaşı Derneği’ni kim bilir , kim hatırlar ?

 

Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nde bilimsel bilgi yoksullarının , bilimsel düşünce yoksullarının , düşünce disiplini yoksunlarının , cahillerin , vatan hainlerinin , Türkiye Cumhuriyeti düşmanlarının , Türklüğün düşmanlarının , Türk Milletinin düşmanlarının  ; notalı söyleyen Bremen müzikacılarının tersi bir davranışla bir ağızdan notasız bağırdıkları bir yanlış , bir kışkırtıcı , bir güdümlü söz vardır . O söz şudur : RESMÎ TARİH

 

canakkaleDedelerimiz adına buradan Türk evlatları adına seslenmek isterim ki : Ey echeli cühela , Türkiye Cumhuriyeti Devleti resmî yayınları ve özel yayınları arasında varolan , yazılmış bir tane bile Resmi Tarih yoktur. Olsaydı ; 18 Mart 1915 Çanakkale Boğazı Savaşı bilimsel bilgi , bilimsel düşünce , yöntembilimsel düşünce disiplini kapsamında yazılırdı. 3377 yıllık Türk tarihi kapsamında binlerce savaşımız vardır . 1918 Çanakkale Boğazı savaşı bu savaşlardan yalnız bir tekidir.

 

Değerli vatanseverler , yurtseverler !

 

Çanakkale Savaşları ‘nin her safhası Balkan Harbi gibi utanç verecek bir savaş değil , bir destandır. Çanakkale bilerek ,istiyerek döğüşülen yerdir. Osmanlı İmparatorluğu’nu , üzerinde yaşadığımız bu toprağı bir evliyalar yatağı haline getiren Çanakkale Muharebeleri kurtarmıştır.

 

Truva’nın koç boynuzu burada kırılmış , Ceneviz’in gemisi bu gün batmış, Hünkâr İskelesi bugün yıkılmış  ve Sevr bu gün çökmüştür.

 

Çanakkale ,  Millî Kurtuluş Savaşı’nın bir kıvılcımıdır.

 

 

Değerli Dostlar ,

 

Geçtiğimiz  günlerde İstiklâl Marşı’nın kabulünün 89. Yıldönümünü hep beraber kutladık ve inanmış adam Mehmet Akif Ersoy’umuzu andık. Şimdi ise Çanakkale Muharebelerinde 95. Yıldönümünü hep birlikte idrak ediyoruz. Yalnız bilinmelidir ki , bu savaşlar sırasında bir Mustafa Kemal gerçeği de vardır . Ancak son yıllarda birtakım çevreler örneğin Çanakkale Muharebeleri sırasında Mustafa Kemal’den tek satır dahi bahsetmemek için şerbet içmişlerdir. Bu çevreler , İstiklâl mücadelesinin başkomutanından tek kelime bahsetmiyerek birtakım hurafeleri tekrarlamaktadır. Bu hurafelere inanmak gerekirse savaşı , Türk subaylarının kısa zaman içinde milli ve dini bilinç vererek yetiştirdiği Mehmetçikler değil de dünya dışı varlıkların kazandığına dair söylemler içine girmektedirler. Bu yaklaşım , Çanakkale ve İstiklâl Savaşı şehitlerine hakarettir ve kabul edilemez. Çanakkale’de Mehmetçiğin ve Türk subayının başarısını küçümsemek , Türk Milleti’ni, küçümsemek demektir. Bilinmelidir ki bu küçümseme işi İngiliz gizli ajanlarının çıkardığı bir yöntemdir. bu sebepten her Türk evlâdının bilmesini istediğimiz ve dimağlarını sürekli taze tutmak için yapmalarını istediğimiz şey sürekli KİTAP’a yatırım yapmalarıdır. Karşımızdaki güç , ne yazık ki kitap okuyarak üzerimize üzerimize gelmektedir.

 

Bu vesile ile 18 Mart 1915 ‘de ÇANAKKALE BOĞAZI SAVAŞI’nda yurdu için savaşan şehit ve gazileri , büyük Türk Ulusu ve Dünya Türklüğü hiçbir zaman unutmayacaktır.

Aziz şehitlerimizin ruhları şâd olsun.

 

Saygılarımla.

 

 

 

 

İlk yayınlandığı tarih : 16 Mart 2010

 

About the author: admin

Meslek hayatına devam ediyor. Şu sıralar kitap okumaktan başka bir şey yaptığı yok , Photoshop ve Adobe serisinin programları ile ilgilenmekte ancak anlamıyor.Bilişim dünyasından kopamasa da " bu kadar dijital nereye kadar ağbi ? " diyecek kadar protest bir tavra sahip.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir