web analytics

Yeni Yıl

Merhaba Sevgili Dostlar ,

2010 senesi bizim küçük blogumuz için galiba felaket bir yıl oldu . Nedeni basit ? Ha bugün ha yarın yedek alacağım derken , sınır ötesi bir siber saldırı sonucu yerle bir oldu sitemiz ve o kadar çok emek verip yazdığımız yazılar , resimler ve videolar da  ne yazık ki kayboldu gitti. Üzüntüm büyük . Ama hayat dediğiniz nedir ki zaten . Yeniden ayağa kalkıp yürümesini bilmek değil midir ? Böyle diyorum ama inanın büyük bir şokun içerisindeyim hâlâ. Nasıl bir hata sonucu bu saldırı oldu anlayabilmiş değilim . Ama elalemin adamını küçümsememek lazım. Her ne varsa hatayı kendinde aramalı insan. Ben bir soğuk içeyim en iyisi mi ?

Bu küçük blogtan naçizane bir tavsiyem mutlaka önemli verilerinizin yedeğini alın. Bu işe başladığımızda tarihler 27 Ağustos 2008 ‘i gösteriyordu. Yaklaşık olarak 16 aylık bir maceramız oldu. Bir blog yazarının neler yazabileceği ve nelere dikkat edebileceği konusunda epey bir deneyim kazandım diyebilirim. Bu 16 aylık süre zarfında kardeş bir site de açmış olduk : www.webdetarih.com . Açılan bu yeni sitemiz tarihe artan ilginin bir karşılığı olarak doğdu. Şu an yerlerde sürünüyor ama olsun. En azından bilgi ve kültür bağlamında kişisel gelişimimizi tamamlayan bir işlevi var. Şimdilik bu blogtan idare edeceğiz. Belki ileride tamamiyle kendi adımıza yönelik bir alan alır oradan yola devam edebiliriz. Ama şimdilik bu emektar blogumuzun elinden yeniden tutma vakti. Çok ekmeğini yedik ağbimizin .

Yeni bir yılın ilk ışıklarında bu küçük blogtan hepinizin yürekten yeni yılını kutlar , sağlık, esenlik ve mutluluklar dilerim efendim.

Saygılarımla.

About the author: admin

Meslek hayatına devam ediyor. Şu sıralar kitap okumaktan başka bir şey yaptığı yok , Photoshop ve Adobe serisinin programları ile ilgilenmekte ancak anlamıyor.Bilişim dünyasından kopamasa da " bu kadar dijital nereye kadar ağbi ? " diyecek kadar protest bir tavra sahip.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir