web analytics

Kitapların Haritası

imageKitaplarla haşır neşir içindeyseniz eğer size lovereading.co.uk adlı siteye bakmanızı tavsiye edeceğim. “Sıradaki kitabı seçmenize yardım edelim.” mottosuyla hareket eden bu güzel sitenin çok güzel bir uygulamasıyla karşılaştım. Sevdiğiniz kitapların geçtiği şehirleri ve mekanları ziyaret edebileceğiniz harita uygulaması var. Örneğin :
Boris Pasternak’ın Doktor Jivago’sunun geçtiği Rus çarlığı , Markus Suzak’ın İkinci Dünya Savaşı sırasında küçük bir kızın gözünden kitapların büyülü dünyasını anlattığı Kitap Hırsızı , Umberto Eco’nun Ortaçağ’da Fransisken keşiş William ile onun acemi çaylağı Meik Adso ile birlikte bir manastırda geçen cinayet öyküsünün geçtiği Kuzey italya’daki Gülün Adı romanı, John Steinbeck’in yazdığı 1930’ların Amerikasında geçen Büyük Bunalım’ı konu alan Gazap Üzümleri , Ken Kesey’in yazdığı ülkemizde de önce Tvlerde gösterilen Oregon’daki akıl hastanesinde geçen Guguk Kuşu adlı romanını haritadan bulmak eğlenceli ve bir o kadar da bilgilendirici bir çalışma olmuş.

http://www.lovereading.co.uk/bookmap/#

 

About the author: admin

Meslek hayatına devam ediyor. Şu sıralar kitap okumaktan başka bir şey yaptığı yok , Photoshop ve Adobe serisinin programları ile ilgilenmekte ancak anlamıyor.Bilişim dünyasından kopamasa da " bu kadar dijital nereye kadar ağbi ? " diyecek kadar protest bir tavra sahip.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir