web analytics

Dünyayı Güzel Şarkılar Kurtaracak

 

Görsel: danperry.com / Creative Commons Lisansı ile kullanılmıştır

Elvis Presley ile yaşama tutunuyorum bu aralar. Billur sesi ile, ,yaşamın aslında başlı başına büyük bir değer olduğunu size anımsatıyor. Yeni yetme delikanlılık günlerinmde radyodan dinlediğim bu Amerikalının nağmeleri ruhumu sardığında hayata, insana, doğaya ve tüm canlılara karşı bir merhamet hissi doğuyordu. Radyolar ortadan bir süre çekilmiş ve Türkiye’nin tüm sokakları cd,vcd teknolojilerinin hükümranlığı altına girmişti. İzmir Karşıyaka’da işportacılardan Elvis’in ” Golden Hits” şarkılarını almıştım. Şimdilerin gürültü parçaları ile karşılaştırılamaz ama Elvis ve o dönem ki dünyanın 1960 – 1970 tüm sanatçılarının içeriklerinde galiba bu büyülü hava vardı. 

Örneğin Elvis’in 11 Mart 1975 yılındaki ” Green Green Grass of Home” gibi. Bir Tom Jones şarkısı imiş bu aslında . Kimin olursa olsun , evini, çocukluğunu , ilk aşkını özleyenlerin hislerine dokunan parça masumiyetin yitirildiği dünyamızda akşam güneşinin batışında aniden sarıveren çocukluk düşlerimiz  geliverir aklımıza. Gurbette iseniz memleketi özler, bakmaya kıyamadığınız ilk aşkınız ya da sevgilileriniz birden önününe serilir.  Aşağıda üç önemli şahsiyetin söylediği güzel şarkıyı buraya ekliyorum. Mutlaka mp3 çalarınızda bulunsun.

Kendinizi değersiz hissettiğinizde ya da bir darbe yediyseniz hayattan bu parça tam bize göre. 

Elvis'in ziyaretçilerine hediyesidir.

 

1. Parça Tom Jones’tan : 

[vsw id=”wnGPmlXDJNI” source=”youtube” width=”585″ height=”360″ autoplay=”no”]

 

2. Parça Joan Baez’den :

[vsw id=”aQhKqlOccHE” source=”youtube” width=”585″ height=”345″ autoplay=”no”]

 

3. Parça Elvis Presle’yden :

[vsw id=”uvGvmsLQaHA” source=”youtube” width=”585″ height=”345″ autoplay=”no”]

About the author: admin

Meslek hayatına devam ediyor. Şu sıralar kitap okumaktan başka bir şey yaptığı yok , Photoshop ve Adobe serisinin programları ile ilgilenmekte ancak anlamıyor.Bilişim dünyasından kopamasa da " bu kadar dijital nereye kadar ağbi ? " diyecek kadar protest bir tavra sahip.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir