web analytics

Discovery Eğitim

Dünya büyük bir dönüşüm içinde. Önümüzdeki 10 yıl içerisinde çok ciddi gelişmeleri göreceğimizi eğitim uzmanları ,bilim insanları ve medyanın bu konudaki ciddi isimleri söylüyor. Gittiğimiz seminerlerde ( örneğin Eğitim Teknolojileri Zirvesi 2015-2016-2017 gibi ) bunun yaklaşmakta olduğunu örnekleri ile görmekteyiz. Kendi halinde bir öğretmen olarak bu gelişmeleri takip etmeye çalışıyorum gücümün yettiğince. Sürekli kaynak taraması yapıyor, derslerimde öğrendiklerimi kullanmaya çalışıyorum. Bununla da kalmıyor içerik üretmeye çalışıyorum. Bu sayfada sizlere yeri geldikçe internet dünyasında rast geldiğim eğitim sitelerini tanıtmaya çalışacağım. Bunlardan biri Discovery Education. Eğitimi Dönüştürüyoruz diyerekten yola çıkan çıkan site haliyle ingilizce yayın yapıyor , ama Google Çeviri sayesinde sitenin dijital medya içerik üreticisi olarak hizmet vereceğini anlıyoruz .

Öğrencinin merakını tutuşturuyoruz ve ödüllü dijital içerik ve güçlü profesyonel gelişim ile öğrenimi yeniden canlandırmak için eğitimcilere ilham veriyoruz.

diyerekten yola çıkan site lise eğitimine odaklanmış. Biz kimiz adlı kısmı okuduğumuzda görebiliyoruz.

Discovery Education, K-12 için standartlara dayalı dijital içeriğin dünya lideri, ödüllü dijital ders kitapları, multimedya içeriği, profesyonel gelişim ve kendi türünde en büyük profesyonel öğrenim topluluğu ile öğretme ve öğrenmeyi dönüştürüyor. 4.5 milyon eğitimciye ve 50 milyondan fazla öğrenciye hizmet veren Discovery Education’ın hizmetleri ABD sınıflarının yarısında, İngiltere’deki tüm ilkokulların yüzde 50’sinde ve 50’den fazla ülkede bulunuyor.Öğrencilerin doğal merakını ve öğrenim isteklerini değerlendirmek için Discovery’nin cazibesi ile öğrencilerin zihnini ve hayallerini yakalayarak, bölgenizdeki öğrenci başarısını hızlandırın.

 

Bu linkten hemen bulmaca sorusu hazırlayıp indirebiliyorsunuz.

About the author: admin

Meslek hayatına devam ediyor. Şu sıralar kitap okumaktan başka bir şey yaptığı yok , Photoshop ve Adobe serisinin programları ile ilgilenmekte ancak anlamıyor.Bilişim dünyasından kopamasa da " bu kadar dijital nereye kadar ağbi ? " diyecek kadar protest bir tavra sahip.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir